top of page

PRET MANI PACEĻ BALSI DARBA VIDĒ


Manuprāt, šī ir tēma, par kuru maz profesionālā vidē tiek diskutēts (vismaz manā lokā) – kā jārīkojas, ja piedzīvo situāciju, ka pret tevi paceļ balsi darba vidē? Pēdējā laikā man ir radušās daudz pārdomas, dažas no tām:


Balss pacelšanu darba vidē nav pieņemama, bet ir neizbēgama.

Mēs esam tikai cilvēki un kā jau jebkurās attiecībās, katram var gadīties emocionālāki brīži. Svarīgi, kā mēs uz to noreaģējam gan brīdī, kad tas notiek, gan pēc tam, lai visas iesaistītās puses saprot, ka neskatoties uz to, ka šāda situācija ir notikusi – tāda rīcība nav pieņemama (es stipri pieturos pie šīs domas, jo neticu, ka var izveidoties izcila sadarbība komandā, kur ir šāda iekšējā komunikācija).


Vienmēr ir iespēja pārtraukt konkrēto sarunu līdz norimstas emocijas.

Ja tādas situācijas nepiedzīvojam bieži, tad visticamāk tajā brīdī piedzīvojam šoku. Iespējams pat saprotam, ka šis nav tas, kā būtu jābūt, bet tas lielais pārsteigums var noparalizē  racionālo rīcību. Būtiski šādos mirkļos atcerēties, ka vienmēr vari pārtraukt konkrēto sanāksmi, lai spētu iziet no pārsteiguma sajūtām un sanāksmi turpināt tad, kad visi iesaistītie spēj atkal racionāli tai pieslēgties.


Zilonis istabā nepazudīs jeb nenoignorē šādu situāciju, bet gan to izrunā.

Manuprāt, visnozīmīgākais pēc šādas situācijas, ir tās pārrunāšana ar iesaistītajām pusēm – kāda bija situācija (fakti), kādas ir jūsu katra gaidas un robežas iekšējā komunikācijā un sadarbībā un galvenais – kā turpmāk citādāk risināt šādas situācijas.


Paradoksāli, ka, uzsākot strādāt kopā, mēs vienojamies par virkni būtisku jautājumu: darba uzdevumiem, apjomu, termiņiem, atlīdzību, darba laika utt., bet ne par to, kādas rīcības savstarpējā sadarbībā ir pieņemamas un kādas nē, jo it kā pašsaprotami, bet tik ļoti nē – īpaši laikā, kad darba vidē satiekās tik dažādas paaudzes. Vismaz šādas situācijas dod iespēju pārrunāt iekšējās sadarbības principus un saprast, vai ilgtermiņā sevi saredzi šādā komandā.


Atvainošanās ir must.

Bez komentāriem.

 

Un kādi ir Tavi tips and trick šādās situācijās?

 
 
 

Comments


Uldis Zariņš, “Anatomy Next” valdes priekšsēdētājs

"“Anatomy Next” sadarbojas ar Egitu freelance projektu vadībā.
Ņemot vērā, ka ikdienā Egita nedarbojas mūsu organizācijā, ļoti novērtēju viņas spējas ātri iedziļināties mūsu projekta saturiskajā būtībā. Egita, vadot projektu, ne tikai veiksmīgi nodrošina strukturētu projekta izstrādi un vienotu komunikāciju visām iesaistītajām pusēm, bet arī redz projektu no biznesa attīstības un ilgspējas perspektīvas. Augstu novērtēju arī Egitas personiskās īpašības - uzmanību savā darbībā un neatlaidību ceļā uz projekta kopējo rezultātu."

Liena Graudule, sabiedriskā labuma organizācijas “Brīnummāja” vadītāja

"Ja jūsu organizācijai nepieciešama tāda stratēģija, kas neiegulstas ofisa plauktā, bet gan dienu no dienas ir organizācijas darbības fokusā un kalpo kā labs GPS ilgtermiņa un ikdienas lēmumu pieņemšanas procesā, ir vērts uzticēt tās izstrādi cilvēkam no malas. Egita apvieno sevī gan profesionālās kompetences, gan cilvēciskās īpašības, kas komandai ļauj ieraudzīt spēles laukumu kopumā, reāli apzināties  savus resursus un ļauties jauniem, tomēr reāliem izaicinājumiem. Kādas ir šīs īpašības – uzķert ideju no pusvārda, izveidot struktūru no sākotnējo ideju mutuļa, izaicināt virzienos, kur baidāties spert kāju un norādīt uz virzieniem, kuros velti tērējat enerģiju.  Mūsu organizācijas ieguvums ir viegli monitorējami organizācijas rezultāti, jēgpilni, izmērāmi mērķi un resursu novirzīšana ilgtspējīgajiem projektiem."
bottom of page